Fotokurz pro pokročilé

Tento fotokurz je určen každému, kdo má za sebou základní kurz Začínáme s fotografováním a již ví, jak fungují pomyslné spojené nádoby (ISO/čas/clona), jak přemýšlí fotoaparát a kdy a jak použít korekci expozice. Díky tomu se můžete věnovat samotnému focení, protože už víte, co chcete na výsledné fotografii mít a jak k tomu nastavit fotoaparát (pokud by se náhodou někdo v nastavení ztratil, tak budu samozřejmě k ruce).

Tento šestihodinový kurz je zaměřen pouze na focení, teorie bude opakována jen velmi okrajově na začátku každého bloku jako úvod do daného žánru. Cílem je seznámit účastníky s použitím fotoaparátu a různého nastavení během focení Architektury, pohybu, street fotografie a samozřejmě portrétu s krásnou modelkou za použití přirozeného světla, int/ext blesku, odrazné desky. Během kurzu se dozvíte nespočet typů a triků z praxe přímo od profesionálního fotografa.

OBSAH FOTOKURZU

  • Focení portrétů v přirozeném světle a s použitím externího blesku
  • Focení architektury
  • Focení pohybu (sport, děti, auta…)
  • Reportážní fotografie
  • Krajinářská fotografie

VYBAVENÍ NA FOTOKURZ

Jakýkoli fotoaparát (zrcadlovka, pokročilý kompakt, ultrazoom), který má na ovládacím kolečku na výběr expoziční režimy (P, A, S, M). Nezapomeňte si nabít baterii (nebo raději dvě) a uvolnit místo na paměťové kartě! Pokud ještě nemáte fotoaparát s možností změny režimů, nezoufejte, mám jich tady v učebně dost na zapůjčení.

POZOR: Pokud chcete tento fotokurz věnovat jako dárek, nevybírejte konkrétní datum, ale objednejte ho formou dárkového poukazu ZDE.

VSTUP DO GALERIE